Yurt Dışında Okuyan Çocuğuma Nasıl Para Gönderebilirim?

Ülkemizde ve dünyada yaşanan Covid-19 salgınının etkisinin azalması ile uluslararası sınırlar açılmaya başladı. Seyahat kısıtlamalarının kaldırılması; yurt dışında eğitim almak, dünyanın farklı yerlerini gezip görmek ve farklı kültürlerden esinlenmek isteyen birçok öğrenci için heyecan verici bir hal aldı. Peki bu durum ebeveynleri nasıl etkiledi?

Ebeveynler çocuklarının yurt dışında eğitim almalarını her ne kadar isteseler de çocuklarının yeme içme ihtiyaçları, kalacakları yer ve en önemlisi uluslararası para gönderip gönderemeyeceği konularında endişelenirler ve uzun araştırmalara girerler. PayPorter ise size bu gibi konularda yardımcı olmak için burada. Benimsediğimiz misyonumuz, çocuklarınız farklı ülkelerde eğitim görmeye gittiği zamanlar aranızdaki bağı koparmamanızdır. PayPorter, çocuğunuza para göndermeniz gerektiğinde size en hızlı ve güvenli çözümü sunar.

Çocuklarınıza yurt dışında eğitim görmeye gönderirken onlara nasıl para göndereceğinize ek olarak yurt dışına göndermeden önce hazırlanmanıza yardımcı olacak birkaç ipucundan bahsedelim.

  1. Tüm evrakları önceden hazırlayın

Çocuğunuz yurt dışına çıkmadan önce imzalamanız gereken birçok belge olacaktır. Bu belgeleri önceden hazırlamanız çocuğunuzun gitme günü yaklaştıkça strese girmenizi engelleyecektir. Ayrıca çocuğunuzun eğitim görmeye gittiği kurum ile irtibatta kalmayı kesinlikle ihmal etmeyin.

  1. Kontrol için doktora gidin

Yurt dışına seyahat etmeden önce çocuğunuzun tüm sağlık tetkikleri için doktor kontrolüne gidin. Çocuğunuz düzenli olarak ilaç kullanıyorsa, bunları hem yolculuk hem de kalacağı gün kadar yeterli miktarda temin ettiğinize emin olun. Ayrıca gideceği ülke için herhangi bir aşı ya da herhangi bir sağlık tedbirinin olup olmadığını araştırın. Son olarak, basit tıbbi müdahaleler için küçük bir yardım çantası hazırlamayı unutmayın.

  1. İletişime teşvik edin

Konfor alanımızdan çıkmak hepimizi tedirgin eder. Çocuğunuz da bilmediği bir yerde yeni kuracağı arkadaşlıklarda ilk başlarda sorun yaşayabilir. Bunlar; memnuniyetsizlik, hayal kırıklıkları, arkadaş ortamına adapte olamama gibi sorunlar olabilir. Çocuğunuzun bu gibi durumları yaşamasının normal olduğunu, küçük ya da büyük her sorunun çözülebilir olduğunu ve ne olursa olsun size anlatması gerektiğini gitmeden önce konuşun.

Yurt dışındaki çocuğuma nasıl maddi destek olabilirim?

PayPorter, çocuğunuz nerede olursa olsun en hızlı şekilde çocuğunuzun yanında olmanızı sağlar. PayPorter temsilcilikleri ile dünya çapında 180’den fazla ülkeye en güvenli şekilde para transfer işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca geleneksel bankalara kıyasla çok daha uygun maliyetli ve çok daha hızlıdır. Bankalar aracılığıyla yapacağınız işlemlerde döviz kurları sizi fazlasıyla etkileyebilir öyle ki, çocuğunuza göndereceğiniz paranın yarısını havale ve döviz işlemlerine harcamak zorunda kalabilirsiniz. Ancak PayPorter, yurt dışına para göndermenin tüm alternatif yollarını en uygun koşullarla sağlamaktadır.

PayPorter ile 4 kolay adımda yurt dışındaki çocuğunuza para gönderebilirsiniz:

  • Şube veya temsilciliklerimize gelin,
  • Para transferi formunu doldurun,
  • Referans kodunu çocuğunuz ile paylaşın,
  • Para transferiniz gerçekleşti!

PayPorter temsilciliklerini kullanılarak gönderilen para, gönderildikten birkaç dakika içinde yurt dışında bulunan çocuğunuza ulaşır.

Dijital Transfer

En uygun para gönderme yolundan bir diğeri ise; dijital transferdir. Dijital Transfer yapmak isterseniz PayPorter’ın Mobil Cüzdan uygulaması olan “kuikpara”yı cep telefonunuza indirmeniz yeterlidir. Mobil kullanım oranının arttığı bu coğrafyada kuikpara’nın sunduğu avantajlar ile yurtdışında eğitim gören çocuğunuza saniyeler içinde para transferinizi gerçekleştirebilirsiniz. Hemen kuikpara’yı iOs için ve Android için adreslerinden indirebilir ve telefonunuzu cüzdana çevirmeye başlayabilirsiniz.

kuikpara Mobil Cüzdan’a tüm ödemelerinizi banka veya yurt dışı kanallardan transfer yoluyla alıp hesabınıza koyabilir ve buradan da evinizin rahatlığında, çok uygun fiyatlarla yurtdışındaki sevdiklerinize Nakit Ödenmek ve Banka Hesabına geçmek üzere gönderebilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken, kuikpara Mobil uygulamasını cep telefonunuza indirmektir. Gerek para göndermenin gerekse ödeme almanın en kolay, en hızlı ve en uygun yolu kuikpara kullanıcısı olmaktır.

Yurt dışında eğitim gören ve çalışan öğrencileri desteklemekten büyük gurur duyuyoruz. PayPorter ile sevdikleriniz nerede olurlarsa olsunlar yanlarında olduğunuzu hissettirin.

Daha fazlası için web sitemizi ziyaret etmeyi unutmayın.

 

 

 

PayPorter

© 2023 PayPorter Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para A.Ş.