Yunanistan’a Para Transferi Nasıl Yapılır?

Güneydoğu Avrupa kıtasında bulunan Yunanistan, Ege Denizi’nin doğusunda yer alır. Renkli ve zengin bir coğrafyaya sahiptir. Birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Yunanistan, felsefe ve matematiğin doğduğu yer unvanına sahiptir. Dünyanın en çok UNESCO kültür mirasına sahip olan ve en çok turist ağırlayan ülkelerindendir. Yunanistan aynı zamanda Euro Bölgesinde yer alır ve Avrupa Birliği üyesidir, bu nedenle ulusal para birimi Euro’dur. Avrupa Birliği’nin 3. ve dünyanın 8. en büyük ekonomisine sahiptir.

Türkiye’den Yunanistan’a Nasıl Para Gönderilir?

Türkiye’den Yunanistan’a para göndermek için banka havalesi ya da PayPorter’ın da dahil olduğu uluslararası para transferi sistemlerinden birini kullanarak işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Seçeceğiniz yönteme karar verirken hız ve maliyeti değerlendirmelisiniz.

Bir banka havalesi ile Yunanistan’a para göndermek aklınıza gelen ilk yol olabilir. Birçok insan, bir alışkanlık olduğu için yurt dışına para göndermek için banka havalesini tercih eder. Ancak bu uluslararası para transferi için oldukça pahalı ve zahmetli bir yoldur, bankaların bürokratik yapıları gereği maliyetleri çok yüksek olacaktır. Çoğu durumda bankalar, yabancı para cinsinden yapılan bu tip transfer işlemlerinin kendilerine yansıyan maliyetlerini müşterilerinden talep eder. Aynı zamanda banka şubelerinde bulunan uzun kuyruklar da size kötü bir sürpriz olabilir.

Uluslararası para transferi operatörleri yurt dışına para göndermenin güvenli, uygun maliyetli ve hızlı seçeneklerinden birisidir. Bu sistemler dünyanın farklı yerlerinden para göndermenize yardımcı olabilir. Bu yöntemlerin en büyük avantajı, düşük ücretler almaları, size en iyi döviz kurlarını vermeleri ve birçok para birimini desteklemeleridir.

Yunanistan’a Para Göndermenin En İyi Yolu

Uluslararası para transferinin en hızlı, en güvenli ve en yaygın firması PayPorter, Yunanistan’a para göndermenin en iyi, hızlı ve makul yolunu sunar. Türkiye’de yer alan yaygın temsilci ağından size en yakın olana giderek, Türkiye’den Yunanistan’a para gönderme işleminizi hesap açmak zorunda kalmadan, saniyeler içinde yapabilirsiniz.

Eğer bir şubeye gitmek istemiyorsanız, dijital para transferi için kuikpara harika bir seçenektir. kuikpara, hareket halindeyken para transfer işlemlerini kolaylaştıran bir mobil cüzdan uygulamasıdır. kuikpara ile saniyeler içinde telefonunuz aracılığı ile Yunanistan’a Euro gönderebilir ve bunun için en düşük komisyonu ödersiniz.

Yunanistan’a Para Transferi Ne Kadar Zaman Alır?

PayPorter, Türkiye’deki paranızı SEPA sistemi üzerinden aynı gün alıcısına ulaştırır. Farklı ödeme yöntemleri veya rutin kontroller bazen transfer ulaşım zamanını etkileyebilir. Fakat bu durumda sizi haberdar ederiz.

SEPA Transferi Nedir?

SEPA, tüm katılımcı ülkelerdeki standartları uyumlu hale getirerek ulusal ve sınır ötesi ödemeler arasındaki farklılıkları ortadan kaldıran bir sistemdir. Bir bütün olarak Avrupa ekonomisinin verimliliğine ve rekabet gücüne katkıda bulunur.

SEPA ile Avrupa Birliği’nin herhangi bir yerine (Almanya, Andorra, Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Cebelitarık, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hırvatistan, Hollanda, İrlanda, İspanya, İsveç, İsviçre, Yunanistan, İzlanda, Kıbrıs, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Malta, Monako, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, San Marino, Slovak Cumhuriyeti, Slovenya, Vatikan ve Yunanistan) hızlı ve güvenli bir şekilde EURO ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Yunanistan, SEPA ağına dahil ülkelerden biridir. EURO cinsinden ödeme gönderirken PayPorter SEPA transferini kullanabilirsiniz. Yunanistan’a para transferi yapmak için şube veya temsilcilerimize gelebilir veya kuikpara mobil uygulamamızdan SEPA transferi yapmak için alıcının IBAN numarasını, alıcının adını ve göndermek istediğiniz miktarı girerek para transferinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Sınırlar ötesi SEPA transferini PayPorter ile keşfedin!

Uluslararası para transferinin en hızlı, en güvenli ve en yaygın markası PayPorter ile Yunanistan’a para gönderebilir, sevdikleriniz nerede olurlarsa olsunlar yanlarında olduğunuzu hissettirebilirsiniz.

Size en yakın hizmet noktamızı bulmak için buraya tıklayınız.

Hemen kuikpara’yı iOs ve Android için indirin, telefonunuzu cüzdana çevirmeye başlayın!

PayPorter

© 2023 PayPorter Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para A.Ş.