Sıkça Sorulan Sorular

Daha fazlasına mı ihtiyacınız var?

Sıkça Sorulan Sorular

PayPorter ile para transferi gerçekleştirmek güvenli mi?

Tam anlamıyla evet! PayPorter, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından denetlenen ve kontrol edilen lisanslı ve yetkili bir ödeme kuruluşudur. Bu demek oluyor ki; klasik bir ticari bankayla aynı güvenlik standartlarını sunuyoruz.

Nasıl para gönderebilirim?

Şube veya temsilcilerimize gelerek, geçerli bir kimlik kartı/belgesi, nüfus cüzdanı, pasaport veya yerli sürücü belgesi ile para transferi işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Para transferi işlem limitleri nelerdir?

Şube ve temsilcilerimizden tek seferde en fazla 80.000 TL, 10.000 USD veya 10.000 EURO para gönderilebilmektedir. Limitler ülkelere göre değişiklik gösterebilmektedir.

Param ne zaman alıcıya ulaşır?

Gerçekleştirdiğiniz para transferi işlemleri saniyeler içerisinde alıcı adına ya da hesabına ulaşır. Bazı ülkelerde hizmetlerimiz sınırlı olup, gecikmeler yaşanabilir.

Para gönderim işlemlerinde düzeltme yapılabilir mi?

Evet! Alıcı ismine gönderdiğiniz işlemlerde, alıcı parayı çekmediği sürece şube ve temsilcilerimize gelerek düzeltme yapabilirsiniz.

Para gönderim işlemini iptal edebilir miyim?

İsme gönderdiğiniz para transferi işlemlerinizi, alıcı parayı çekmediği sürece şube veya temsilcilerimize gelerek iptal ederek paranızı teslim alabilirsiniz.

Gelen ödemeyi nasıl alabilirim?

Herhangi bir PayPorter noktasından paranızı alabilirsiniz. Aşağıdaki bilgileri sağlamanız gerekecektir:

  • T.C. Vatandaşı için: Kimlik / Nüfus Cüzdanı / Pasaport / Sürücü Belgesi
  • T.C. Vatandaşı olmayanlar için: Yabancı Kimlik Kartı (İlgili Ülke Kimlik Kartı + Kimlik kartı ile seyahat edenler için Hudut Kapılarından Giriş-Çıkış Formu) / Pasaport / İkamet İzin Belgesi / Geçici Koruma Kimlik Belgesi Numarası • Para Transferi Referans Numarası

18 yaşından küçüğüm, ödeme alabilir miyim?

Ancak 18 yaşından büyük bireysel müşteriler para gönderme ve para alma işlemi yapabilmektedir.

Ödeme alırken masraf ödeyecek miyim?

Hayır! Ödeme işlemlerinde hiçbir ücret alınmamaktadır.

PayPorter temsilcisi kimlerdir?

Para göndermek veya almak amacıyla ulaşabileceğiniz, anlaşmalı olduğumuz ve Merkez Bankası tarafından onaylı değerli işletme sahiplerimiz anlamına gelmektedir.

PayPorter temsilcisini nasıl bulabilirim?

Türkiye’deki PayPorter hizmet noktalarını görüntülemek için tıklayınız.