Gez, Gör, Transfer Et: Almanya

Avrupa’nın göbeğinde yer alan Almanya, Avrupa Birliği üyesidir. Euro bölgesinde yer alır ve bu nedenle ulusal para birimi Euro’dur. Avrupa Birliği’nin 1. ve Dünya’nın 4. büyük ekonomisine sahiptir. Aynı zamanda Almanya, derin mimarisi ve renkli coğrafyası ile çok fazla turiste ev sahipliği yapar. Milat’ın başına kadar uzanan tarihi sayesinde dünyanın en derin UNESCO kültür mirasına sahip olan ülkenin; en çok turist ağırlayan ve en çok para transferi yapılan şehirleri arasında Münih, Berlin ve Hamburg yer almaktadır. Bu yazımızda size Almanya’nın en popüler 5 noktasından ve bu noktalardan nasıl para transferi yapabileceğiniz hakkında bilgi vereceğiz.

Almanya’nın En Popüler 5 Noktası

1. Brandenburg Kapısı

Berlin’in sembolü olan Brandenburger Kapısı tabii ki de ilk sırada yer almaktadır. Brandenburg Kapısı, Berlin şehrinin giriş yeri olarak tasarlanmıştır.

2. Müzeler Adası

Berlin, birçok değerli müzesiyle tarihi bir adaya ev sahipliği yapmaktadır. Müzeler Adası 1999 senesinden beri UNESCO Dünya Mirasları listesindedir.

3. Speicherstadt

Speicherstadt, Hamburg limanında yer almaktadır ve büyüleyici görüntüsü ile 5 Temmuz 2015’te UNESCO tarafından Dünya Mirası olarak ilan edilmiştir.

4. Frauenkirche Kilisesi

Şehrin en önemli tarihi kiliselerinden biri olan Frauenkirche, Münih’te yer almaktadır. Münih Başpiskoposluğu ve Freising’in katedrali ve Başpiskoposunun koltuğu olarak hizmet veren bir kilisedir.

5. Marienplatz Meydanı

Münih şehir merkezinde bulunan merkezi ve turistik bir meydandır. Kafeleri ve çevresinde bulunduğu tarihi yapılar sebebiyle oldukça ilgi çekmektedir.

Almanya’nın büyüleyici turistik noktalarını sizler için derledik. Bu noktalardan ihtiyaç halinde “Nasıl para transferi yapılır?” sorusunun cevabını öğrenmek için yazımızın devamında önemli noktaları bulabilirsiniz.

Türkiye’den Almanya’ya Nasıl Para Gönderilir?

Bir banka havalesi ile Almanya’ya para göndermek aklınıza gelen yollardan biri olabilir. Birçok insan, bir alışkanlık olduğu için yurt dışına para göndermek için banka havalesini tercih eder. Ancak bu uluslararası para transferi için oldukça pahalı ve zahmetli bir yoldur. Çoğu durumda bankalar, yabancı para cinsinden yapılan bu tip transfer işlemlerinin kendilerine yansıyan maliyetlerini müşterilerinden talep eder.

Uluslararası para transferi operatörleri yurt dışına para göndermenin güvenli, uygun maliyetli ve hızlı seçeneklerinden birisidir. Bu sistemler dünyanın farklı yerlerinden para göndermenize yardımcı olabilir. Bu yöntemlerin en büyük avantajı, düşük ücretler almaları, size en iyi döviz kurlarını vermeleri ve birçok para birimini desteklemeleridir.

PayPorter

PayPorter, Almanya’ya para göndermenin uygun yolunu sunar. Göndericinin PayPorter temsilciliklerinden gönderdiği para, gönderildikten birkaç dakika içinde Almanya’ya ulaşır. Üstelik yüksek havale masrafları ve sürpriz ücretler gerektirmez. Dakikalar içinde Almanya’ya ulaşan paranızı, PayPorter anlaşmalı kurumlarından nakit olarak teslim alabilirsiniz. PayPorter ile para transferinde maceraya yer yok! Siz maceralarınızı seyahatlerinize saklayın çünkü hızlı, güvenli ve uygun fiyatlı para transferi yapmak PayPorter ile mümkün.

kuikpara

Eğer bir temsilciliğe gitmek istemiyorsanız, mobil para transferi için PayPorter’ın Mobil Cüzdan uygulaması olan kuikpara harika bir seçenektir. kuikpara, hareket halindeyken para transfer işlemlerini kolaylaştıran bir dijital cüzdan uygulamasıdır. kuikpara ile saniyeler içinde telefonunuz aracılığı ile Almanya’ya Euro gönderebilir ve bunun için en düşük komisyonu ödersiniz.

Hemen kuikpara’yı iOs ve Android için indirin, telefonunuzu cüzdana çevirmeye başlayın!

PayPorter ile SEPA Bölgesi Transferi Nedir?

SEPA, tüm katılımcı ülkelerdeki standartları uyumlu hale getirerek ulusal ve sınır ötesi ödemeler arasındaki farklılıkları ortadan kaldıran bir sistemdir. Bir bütün olarak Avrupa ekonomisinin verimliliğine ve rekabet gücüne katkıda bulunur.

PayPorter ile Avrupa Birliği’nin herhangi bir yerine (Almanya, Andorra, Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Cebelitarık, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hırvatistan, Hollanda, İrlanda, İspanya, İsveç, İsviçre, İtalya, İzlanda, Kıbrıs, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Malta, Monako, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, San Marino, Slovak Cumhuriyeti, Slovenya, Vatikan ve Yunanistan) en iyi fiyatlarla EURO gönderimlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Almanya da SEPA ağına dahil ülkelerden biridir. EURO cinsinden ödeme gönderirken PayPorter SEPA transferini kullanabilirsiniz. Almanya’ya para transferi yapmak için şube veya temsilcilerimize gelebilir veya kuikpara mobil uygulamamızdan SEPA transferi yapmak için alıcının IBAN numarasını, alıcının adını ve göndermek istediğiniz miktarı girerek para transferinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Size en yakın hizmet noktamızı bulmak için tıklayınız.

Almanya’ya Para Transferi Ne Kadar Zaman Alır?

PayPorter, Türkiye’deki paranızı SEPA ağı üzerinden aynı gün alıcısına ulaştırır. Farklı ödeme yöntemleri veya rutin kontroller bazen transfer ulaşım zamanını etkileyebilir. Fakat bu durumda sizi haberdar ederiz.

Almanya’dan Türkiye’ye Nasıl Para Gönderilir?

Almanya’dan para göndermek isterseniz PayPorter anlaşmalı kurumlar ile en uygun fiyatlarla Türkiye’ye para gönderebilirsiniz. Para göndermenin ve ödeme almanın en kolay, en hızlı ve en uygun yolu PayPorter’dır.

PayPorter ile sevdikleriniz nerede olursa olsun yanlarında olduğunuzu hissettirin.

PayPorter

© 2021 PayPorter Hızlıpara Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para A.Ş. – Hızlıpara Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para A.Ş.