Filipinler’e Nasıl Para Gönderilir?

Gerek çalışmak gerekse okumak için olsun ana vatanınızdan ve sevdiklerinizden ayrı kalmak zorunda olduğunuz dönemler olabilir. Kimi zaman bu geçici bir dönem de olmayabilir; tercih veya zorunluluk sizi bir başka ülkede yaşamaya karar verdirebilir. Sevdiklerinizden zorunlu olarak ayrıldığınız bu durumda aranızdaki bağınız asla kopmaz aksine onların sorumluluğunu ve özlemini daha fazla hissedersiniz. Yanlarında olamadığınız anlarda sevdiklerinizin ihtiyaçları için para göndermenin ve bunu en hızlı bir şekilde gerçekleştirmenin sizin için çok önemli olduğunu biliyoruz.

Filipinler’e para göndermek istiyorsunuz fakat nasıl göndereceğinizi bilemiyor musunuz? Filipinler’e hızlı, güvenli ve kolay para transferi yapabileceğiniz birçok seçenek bulunmakta. Bu yazımızda Filipinler’e uluslararası en hızlı ve en kolay para transferini gerçekleştirirken dikkat etmeniz gerekenlerden ve para transferini nasıl gerçekleştirebileceğinizden bahsedeceğiz.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Filipinler’e para göndermenin pek çok yöntemi olabilir, ancak hangi yöntemi seçmeden önce transfer ücretlerini, döviz kurlarını, vergileri ve transfer hızlarını göz önünde bulundurmanız gerekir. Para transfer ücretleri, döviz kurları ve vergiler, bir transfer yapmanın size maliyetini ve Filipinler’deki alıcınızın ne kadar alacağını etkiler. Aktarım hızları da bir o kadar önemlidir. Alıcınızın paraya acil ihtiyacı olabilir. Bu durumda en hızlı para transfer işlemini gerçekleştirmelisiniz.

Banka Transferi

Banka havalesi Filipinler’e para göndermek için ilk aklınıza gelen bir yol olabilir. Ancak bu havale şekliyle ilgili iki sorun vardır. İlk olarak, Dünya Bankası tarafından yayınlanan Dünya Çapında Havale Fiyatları raporuna göre uluslararası para göndermenin en pahalı yollarından birinin banka transferi olduğunu söyleyebiliriz. Bankalar Filipinler’e para göndermek için ortalama gönderim tutarı üzerinden %10,99 ücret alıyor, bu da küresel ortalama para gönderim maliyetinin fazla üstünde kalan bir rakam. Banka havaleleriyle ilgili ikinci sorun ise Filipinler’de daha az sayıda insanın bir banka hesabına sahip olmasıdır. Göndermek istediğiniz alıcının banka hesabının olmaması çok tahmin edilen bir durumdur. Üstelik de çoğu zaman gönderici olarak sizin de bir banka hesabınızın olması istenebilir.

Nakit Transfer

Nakit Transfer yapan aracı şirketler üzerinden de Filipinler’e para gönderebilirsiniz. Bunun için ise en uygun fiyat, en uygun kur, en güvenli ve en hızlı kurumu araştırıp, en yakın hizmet noktasına giderek işleminizi yapmanız gerekir. Bu yöntem banka havalesine göre daha ucuz olsa da öncesinde bir araştırma gerektirir. Ayrıca Nakit Transfer ettiğiniz tutarın Filipinler’de en yakın hizmet noktasından ödeneceğini garanti altına almanız gerekir. Filipinler’de her hizmet noktası her büyüklükteki parayı ödeyemeyebilir ve alıcı parayı almakta gecikebilir veya başka zorluklar yaşayabilir.

Mobil Cüzdan

Günümüzde dijital paranın önemi giderek artıyor. Öyle ki, artık mobil cüzdanlar fiziksel cüzdanların yerine geçmeye başlamıştır. Mobil cüzdanlar; basit ara yüzleri, kolay kullanım adımları ile zamandan tasarruf sağlarlar ve yalnızca tek farkı telefonunuza indirdiğiniz bir uygulama olmasıdır. Dünyanın herhangi bir yerindeki başka bir mobil cüzdana para depolayabilir, ödeme yapabilir ve para aktarabilirsiniz. Filipinler’de de her ne kadar banka hesabı kullanım oranı düşük olsa da akıllı telefon sahipliği artıyor.

PayPorter

PayPorter Filipinler’e para göndermenin tüm alternatif yollarını en uygun koşullarla sağlamaktadır.

PayPorter ile transfer işlemlerinizde hızlı, güvenli ve kolay hizmete ulaşabilirsiniz. Nakit Transfer yapmak isterseniz yapmanız gereken şube veya temsilciliklere gelerek göndermek istediğiniz parayı temsilciliğe teslim edip alıcı bilgilerini vermektir; sonrasında ise alıcı ile referans numarasını paylaşmanız alıcının parasını anında alması için yeterlidir. Alıcınız hemen konumuna en yakın olan temsilcilikten paraya ulaşabilmektedir.

Banka Hesabına Transfer yapmak isterseniz yine en yakın PayPorter hizmet noktasına giderek göndermek istediğiniz nakit parayı teslim edip, alıcının banka hesap numarası ve diğer bilgilerini vermeniz yeterlidir. Böylece çok hızlı bir şekilde gönderdiğiniz para alıcının banka hesabına alcının bir şey yapmasına gerek kalmadan aktarılacaktır.

Dijital Transfer yapmak isterseniz PayPorter’ın Mobil Cüzdan uygulaması olan “kuikpara”yı cep telefonunuza indirmeniz yeterlidir. Mobil kullanım oranının arttığı bu coğrafyada kuikpara’nın sunduğu avantajlar ile Filipinler’deki sevdiklerinize saniyeler içinde para transferinizi gerçekleştirebilirsiniz. Hemen kuikpara’yı iOs için ve Android için adreslerinden indirebilir ve telefonunuzu cüzdana çevirmeye başlayabilirsiniz.

kuikpara Mobil Cüzdan’a tüm ödemelerinizi banka veya yurt dışı kanallardan transfer yoluyla alıp hesabınıza koyabilir ve buradan da evinizin rahatlığında Filipinler’deki sevdiklerinize Nakit Ödenmek ve Banka Hesabına geçmek üzere gönderebilirsiniz, üstelik çok uygun fiyatlarla. Bunun için tek yapmanız gereken, kuikpara Mobil uygulamasını cep telefonunuza indirmek. Üstelik işvereniniz de kuikpara uygulamasını indirerek size olan ödemelerini tamamen dijital hale getirebilir. Gerek para göndermenin gerekse ödeme almanın en kolay, en hızlı ve en uygun yolu kuikpara kullanıcısı olmaktır.

Banka ile PayPorter Farkı

Filipinler’deki sevdiklerinize para transferi gerçekleştirmeyi düşündüğünüzde bankalar aracılığıyla yapacağınız işlemlerde yüksek döviz kurlarıyla karşılaşabilirsiniz. Bankalar, sunduğu yüksek döviz ve havale tutarları ile uluslararası para transfer işlemlerinde en pahalı ve en uzun yollardan biridir. Bu da alıcınıza göndereceğiniz para transferinin yarısını havale ve döviz işlemlerine yatırmanız anlamına gelir. Yüksek döviz ve havale ücretlerini ödemeden para transfer işlemlerini gerçekleştirmenin en güvenli yolu PayPorter’dır. Üstelik PayPorter, bankalarda bulamayacağınız her türlü para gönderme alternatifini sunmaktadır.

PayPorter ile sevdikleriniz nerede olurlarsa olsunlar yanlarında olduğunuzu hissettirin.

Bizi sosyal medya adreslerimizden de takip edebilirsiniz.

 

PayPorter

© 2021 PayPorter Hızlıpara Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para A.Ş. – Hızlıpara Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para A.Ş.