Almanya’ya Nasıl Para Transferi Yapılır

Yurtdışında yaşayan 6,5 milyonu aşkın vatandaşımızın yaklaşık 5,5 milyonu Batı Avrupa ülkelerine yerleşmiş bulunmaktadır. İstatistiklere göre 3 milyona yakın Türk vatandaşı ile listenin zirvesinde Almanya yer alıyor. Türkiye’den Almanya’ya ve Almanya’dan Türkiye’ye para transferinin bir çok sebebi olabiliyor bunlar seyahat, ticaret, yeni bir iş imkanı, göç  ve aileye destek olmaktır. Özellikle son yıllarda artan şubesiz ve online bankacılık ile kullanıcılara çok daha basit ve uygun maliyetli para transfer imkanları sunulmaya başlanmıştır. Bu durumda Türkiye’den Almanya’ya para transferi yapmak istediğinizde birçok seçenekle karşılaşılır. Biz bu yazımızda size Almanya’ya para transferini en hızlı, en güvenli ve en uygun fiyatlarla nasıl yapabileceğinizi anlatacağız.

Almanya’ya pek çok farklı sebeplerden para transferi tercih edilir. Bu sebepler değişkenlik gösterebilir ancak PayPorter her zaman SEPA bölgesine en uygun fiyat ve en hızlı çözümü sunar.

Türkiye’den Almanya’ya Nasıl Para Gönderilir?

Almanya’ya para göndermenin farklı yolları vardır. Para transferlerinizin hızı ve maliyeti hangi yolu seçtiğinize bağlı olacaktır. Bir banka havalesi ile Almanya’ya para göndermek aklınıza gelen ilk yol olabilir. Ancak bu Almanya’ya para göndermek için oldukça pahalı bir yol olacaktır. Bankaların iletişiminden sorumlu altyapı üzerinden çok fazla yazışma yapıldığı için kaçınılmaz olarak bir maliyet ortaya çıkar. Bu işlemlerin maliyeti ise gönderen ve alıcı bankalara yansıtılır. Bu sebeple bankalar, yabancı para cinsinden yapılan bu tip transfer işlemlerinin kendilerine yansıyan maliyetlerini müşterilerinden talep edebilirler.

Almanya’ya Para Transferi Ne Kadar Zaman Alır?

Türkiye’den para transferinizi SEPA Bölgesine anlık olarak yapabilirsiniz. Farklı ödeme yöntemleri veya rutin kontroller bazen transfer ulaşım zamanını etkileyebilir. Transfer sırasında sizleri bilgilendirmekteyiz.

SEPA transferini ne zaman kullanabilirim?

SEPA ülkeleri arasında EURO cinsinden ödeme gönderirken SEPA transferi kullanabilirsiniz ve Almanya’da SEPA ağına dahil ülkelerden biridir. Almanya’ya SEPA ağını kullanarak para göndermek için hangi bilgilere ihtiyacım var? Şube veya temsilcilerimize gelerek veya kuikpara hesabınızdan SEPA transferi yapmak için tek ihtiyacınız olan alıcının IBAN’ı, alıcı adı ve göndermek istediğiniz miktardır.

PayPorter ile Para Transferi

SEPA, tüm katılımcı ülkelerdeki standartları uyumlu hale getirerek ulusal ve sınır ötesi ödemeler arasındaki zorlukları ortadan kaldırır ve ayrıca ödeme süreleri kısalıp, hızlanır. SEPA Bölgesine (Almanya, Andorra, Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Cebelitarık, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hırvatistan, Hollanda, İrlanda, İspanya, İsveç, İsviçre, İtalya, İzlanda, Kıbrıs, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Malta, Monako, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, San Marino, Slovak Cumhuriyeti, Slovenya, Vatikan ve Yunanistan.) hızlı ve güvenli bir şekilde EURO ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

PayPorter ile SEPA

Almanya’daki arkadaşlarınıza veya ailenize bankalar aracılığıyla para transfer işlemleri gerçekleştirmeyi tercih edebilirsiniz. Bu da ilk aklınıza gelen seçenek olsa da sunduğu yüksek döviz ve havale tutarları ile uluslararası para transfer işlemlerinde en pahalı yollardan biri olacaktır. Bankalar aracılığıyla Avrupa banka hesaplarına yapacağınız EURO para transfer işlemlerinde, göndereceğiniz para transferinin yarısını havale ve döviz işlemlerine yatırmanız anlamına gelir. Yüksek döviz ve havale ücretlerini ödemeden Avrupa banka hesaplarına EURO para transfer işlemlerini en güvenli ve en hızlı şekilde SEPA ile gerçekleştirin. SEPA bir PayPorter hizmetidir. PayPorter kullanılarak gönderilen para gönderildikten birkaç dakika içinde Almanya’daki alıcınıza ulaşır.

Dijital Transfer

En uygun para gönderme yolundan bir diğeri ise; dijital transferdir. Dijital Transfer yapmak isterseniz PayPorter’ın Mobil Cüzdan uygulaması olan “kuikpara”yı cep telefonunuza indirmeniz yeterlidir. Mobil kullanım oranının arttığı bu coğrafyada kuikpara’nın sunduğu avantajlar ile SEPA Bölgesinde bulunan sevdiklerinize saniyeler içinde para transferinizi gerçekleştirebilirsiniz. Hemen kuikpara’yı iOs için ve Android için adreslerinden indirebilir ve telefonunuzu cüzdana çevirmeye başlayabilirsiniz. kuikpara Mobil Cüzdan’a tüm ödemelerinizi banka veya yurt dışı kanallardan transfer yoluyla alıp hesabınıza koyabilir ve buradan da evinizin rahatlığında, çok uygun fiyatlarla yurtdışındaki sevdiklerinize para gönderebilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken, kuikpara Mobil uygulamasını cep telefonunuza indirmektir. Gerek para göndermenin gerekse ödeme almanın en kolay, en hızlı ve en uygun yolu kuikpara kullanıcısı olmaktır. Sınırlar ötesi SEPA transferini keşfedin, PayPorter ile sevdikleriniz nerede olurlarsa olsunlar yanlarında olduğunuzu hissettirin. Size en yakın hizmet noktamızı bulmak için tıklayınız.

PayPorter

© 2023 PayPorter Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para A.Ş.